Cele projektu

Założeniem projektu było stworzenie strony internetowej biblioteki z bardzo czytelnym menu. Z racji odbywających się w tym miejscy wydarzeń serwis pełni także funkcję informacyjną. Głównym celem było połączenie wszystkich elementów w jedną przejrzystą i prostą w obsłudze stronę dla wszystkich użytkowników – czytelników oraz uczestników eventów.

Biblioteka Miejsca jest instytucją państwową, dlatego jej strona musi wyglądać profesjonalnie, z zachowaniem wszystkich niezbędnych elementów. Dzięki doświadczeniu agencji nFinity udało się stworzyć stronę przejrzystą, prostą, ale elegancką. Pełen profesjonalizm i wysoka jakość!

Strona główna

Z racji funkcji, jaką pełni strona internetowa biblioteki, najważniejszym elementem było umieszczenie szybkiego dostępu do zbiorów i możliwości rezerwacji książek. Dodatkowo nie mogło zabraknąć rozbudowanego menu ze wszystkimi wymagany informacjami o aktualnych wydarzeniach, filiach i dokładnych danych biblioteki. W górnej części strony umieszczono duże zdjęcia informujące o zbliżających się spotkaniach, wystawach czy imprezach. Poniżej wyróżniono wszystkie najważniejsze punkty w kalendarzu.

W dalszej części strony www.biblioteka.bydgoszcz.pl nie zabrakło aktualności oraz kalendarza, na którym uwzględniono poszczególne wydarzenia. Szablon strony jest prosty i czytelny, minimalistyczny design oraz stonowana kolorystyka sprawiają, że uwaga użytkownika skupia się na przekazywanych informacjach.

 

www.biblioteka.bydgoszcz.pl