Cele projektu

Nadrzędnym celem przyświecającym projektowi www.ekowsieci.pl jest zwiększenie świadomości na temat ochrony środowiska przyrodniczego oraz promowanie jej poprzez przeprowadzenie kampanii edukacyjnej oraz przygotowanie programów i gier edukacyjnych adresowanych do mieszkańców i turystów z uwzględnieniem dzieci. Strona miała być kolorowa, przyciągać uwagę i wywoływać pozytywne skojarzenia. W ramach projektu wykonano także autorskie ilustracje, kolorowanki, animacje ręcznie rysowane i animowane,  filmy typu „zrób to sam” oraz gry edukacyjne dostosowane do działania na komórkach i tabletach. Wartość projektu to blisko 150 000 zł.

Przemysław Patek
Kordynator projektu ekowsieci.pl

Ekowsieci.pl to wyjątkowy projekt i dlatego chcieliśmy, aby strona internetowa oddawała jego ideę. We współpracy z nFinity powstał serwis www, animacje i gry, które są bardzo atrakcyjne wizualnie, przyciągają uwagę oraz są czytelne oraz łatwe w obsłudze.

Strona główna

Strona jest kolorowa i jej głównym motywem są animowane ilustracje wykonane przez naszą agencję. Te same motywy zostały wykorzystane w autorskich grach edukacyjnych oraz animacjach przygotwanych w ramach projektu. Uwagę przyciągają kolorowe obrazki, duże i wyraźne napisy oraz czytelne menu. Chcieliśmy, aby wszystkie najważniejsze elementy były wyraźnie zaznaczone, dlatego pod zdjęciem głównym pojawia się część edukacyjna z grami, multimediami oraz kolorowankami do pobrania.

Na stronie głównej nie zabrakło również miejsca na aktualności i informacje. W kolorowych prostokątach umieszczono teksty i zestawiono je z atrakcyjnymi zdjęciami. Dół strony zdobi ilustracja, która łączy się ze zdjęciem na górze strony i sprawia, że całość wygląda spójnie oraz konsekwentnie.

www.ekowsieci.pl