Cele projektu

W ramach współpracy stworzono kompletną identyfikacje wizualną, aplikację mobilną,  stronę www dla portalu kulturawzasiegu.pl  oraz 16 stron internetowych partnerów (Muzea, Biblioteki, Centra Kultury). Projekt został zrealizowany w ramach realizowanego przez Urząd Marszałkowski partnerskiego projektu e-Kultura. Celem projektu było przybliżenie mieszkańcom oferty kulturalnej w regionie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Wartość projektu to blisko 0,5 mln zł.

Budowa portalu kulturawzasiegu.pl to element modułu e-Kultura, który jest częścią większego projektu „e-Usługi – e-Organizacji – pakiet rozwiązań informatycznych dla jednostek organizacyjnych województwa kujawsko-pomorskiego”. Dzięki serwisowi na komputerach i, komórkach użytkownicy mogą zapoznać się z aktualnymi informacjami kulturalnymi z regionu.

Strona główna

„Kultura w zasięgu” to system informacji o działalności instytucji kultury w Kujawsko-Pomorskiem i organizowanych przez nie wydarzeniach. Portal jest prowadzony przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury. Zależało nam na szybkim i czytelnym dostępie do wszystkich kategorii, pogrupowaniu informacji oraz przyjaznym designie strony. Poza kalendarzem i mapą kultury użytkownicy mogą przeczytać ciekawe artykuły, zdigitalizowane zbiory, informacje o ofercie edukacyjnej, warsztatach, kursach, przeglądach i periodykach oraz wiele innych informacji.

W serwisie zadbaliśmy o możliwość ustawiania powiadomień o nadchodzących wydarzeniach oraz dzielenia się poszczególnymi informacjami ze znajomymi. W wersji mobilnej dodatkowo znalazł się mechanizm geolokalizacji, który pozwala określić znajdujące się w naszym zasięgu obiekty i wydarzenia.

www.kulturawzasiegu.pl