Cele projektu

Aplikacja dla Muzeum w Krakowie to projekt, który ma na celu zaproszenie do zupełnie innego wymiaru zwiedzania. Założeniem było stworzenie sprawnie działającej, czytelnej i prostej w obsłudze aplikacji do użytkowania podczas zwiedzania Muzeum, w trybie offline oraz stworzenie atrakcyjnych w formie materiałów wizualnych. Wartość aplikacji wraz ze stworzonymi treściami to ok 100 000 zł.

Mirosław Kołodziej
Referent ds. multimediów, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
Dział Organizacji Wystaw

Aplikacja dla odwiedzających muzeum to stosunkowo nowatorki projekt w Polsce, dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy być propagatorem takiego rozwiązania. Dzięki współpracy z nFinity udało się stworzyć narzędzie, które w unikalny sposób przybliża nas i pozwala zwiedzać wystawę na zupełnie innym poziomie.

Strona główna

Stworzona aplikacja jest zintegrowana z tradycyjnymi wystawami w Muzeum Historycznym w Krakowie. Może być używana na wszelkich urządzeniach mobilnych: smartfonach, tabletach i ekranach dotykowych. Jest uzupełnieniem poszczególnych wystaw i pozwala na jeszcze lepsze zrozumienie przekazywanych wartości. Z aplikacji można wysłuchać dodatkowych informacji, obejrzeć video, a także samodzielnie doświadczać wystawę poprzez dotyk ekranu, który pozwala obracać, przybliżać i oddalać poszczególne elementy.

Aplikacja dostępna jest w wersji offline, zachowana jest w spójnym ze stroną Muzeum wyglądzie, w kolorystyce retro. To z pewnością jedno z nowatorskich rozwiązań, które dopiero rozpoczynają swoją obecność, zwłaszcza w instytucjach kultury.

www.mhk.pl