Cele projektu

W ramach współpracy stworzono kompletną identyfikacje wizualną, aplikację mobilną,  stronę www dla portalu http://lubuskiekultura.pl/ , 6 e-usług pozwalających min. na samodzielne komponowanie filmów, muzyki czy grafik oraz 5 stron internetowych partnerów (Centra Kultury).Lubuskiekultura.pl to portal o charakterze informacyjnym, multimedialnym i e-usługowym. W jednym miejscu miały znaleźć się wszelkie niezbędne informacje o lubuskiej kulturze. Strona prowadzona jest przez Regionalne Centrum Animacji Kultury. Celem projektu było stworzenie kompletnego przewodnika po wydarzeniach, instytucjach i artystach regionu.Wartość projektu to blisko 0,4 mln zł.

Tomasz Siemiński
Dyrektor

Chcieliśmy stworzyć miejsce, które będzie służyć mieszkańcom regionu jako informator kulturalny, z aktualnymi wydarzeniami, ale też namiarami na organizacje, grupy artystyczne czy instytucje. Współpraca przebiegała bardzo sprawnie, a przede wszystkim udało się osiągnąć zamierzony cel.

Strona główna

Zgodnie z założeniem stworzono stronę informacyjną, na której w szybki sposób mieszkańcy znajdą interesujące je wiadomości i wydarzenia. Na zdjęciu głównym wyświetlane są najważniejsze informacje, a poniżej w formie efektownej grafiki umieszczono ikony do poszczególnych działów, co czytelnie indeksuje kategorie na stronie i ułatwia poszukiwania. Dalej w formie modułów znajdują się aktualności oraz wyszukiwarka wydarzeń. Na końcu zadbano o relacje z minionych eventów.

Strona jest minimalistyczna i czytelna, zachowana w dwóch kolorach: szarym i żółtym. Ciekawym rozwiązaniem jest zintegrowanie jej z e-usługami, takimi jak e-learning czy e-konkursy. W ramach projektu powstała też aplikacja mobilna.

www.lubuskiekultura.pl