Cele projektu

Założeniem projektu było przedstawienie niebezpiecznych sytuacji czy zagrożeń, które czyhają nad wodą czy na plaży w sposób przystępny i wesoły, a jednocześnie niosąc wartość edukacyjną. Ważna była wizualna strona animacji – nowoczesny, kolorowy oraz humorystyczny przekaz. Historie zaprezentowane w filmikach miały być ciekawe i angażujące.

Przemysław Patek
Kordynator projektu ekowsieci.pl

Chcieliśmy, żeby animacje były kontynuacją edukacyjnej roli naszego portalu. Kolorowe, wesołe filmiki doskonale wpisały się w wygląd strony i jednocześnie pełnią bardzo ważną funkcję w przystępnej formie.

 

Filmy animowane, które przedstawiają kilka historii/przykładowych sytuacji, które zdarzają się w codziennym życiu. Pokazują jak bezpiecznie i rozsądnie zachowywać się w pobliżu wody, w lesie czy nad morzem. Ostrzegają przed niebezpieczeństwem ze strony wody, słońca, uczą czego unikać i co robić. Poprzez przedstawienie ważnych kwestii w sposób animowany oraz humorystyczny łatwiej dotrzeć do grupy docelowej z przekazem. Animacje uczą, edukują i ostrzegają w przyjazny oraz przystępny sposób.

Filmy zrealizowane są w bardzo atrakcyjny sposób, pełne kolorów, szczegółów i detali. Dzięki temu ogląda je się z przyjemnością, przyciągają uwagę zarówno dorosłych, jak i dzieci, którym animacje kojarzą się z bajką. Poszczególne historie przedstawione są w taki sposób, że wzbudzają ciekawość widza.

Całość dopełnia wesoła, przyjemna dla ucha muzyka, która dodatkowo podnosi walory estetyczne filmików oraz wpływa na odbiór przekazywanej historii.

http://ekowsieci.pl/multimedia/